نکاتی درباره هماهنگی کفش و شلوارهای جین

نکاتی درباره هماهنگی کفش و شلوارهای جین

جین‌ها یکی از پرکاربردترین انواع پوشاک هستند. دوام خوب، شکل و رنگ مناسبی که در استایل‌های مختلف به خوبی می‌نشیند از جمله دلایلی است که آنها را به شدت پرطرفدار و محبوب می‌کند.

برای خرید شلوار جین مناسب باید به نکات متعددی دقت کنید. آناتومی بدن و تناسب پاها، تیپ و استایل مورد علاقه و …. .

اما یکی از این موارد مهم، انتخاب کفش مناسب برای هر نوع  شلوار جین است، چون حتی اگر زیباترین و گران‌ترین شلوار جین را هم خریداری کنید اما ندانید که آن را با چه کفشی بپوشید و هماهنگ کنید، آراستگی شما بسیار تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

تناسب میان شلوار جین و کفش ضروری است!

در ادامه از مدل‌های کفشی برای‌تان خواهیم گفت که باید با شلوار جین اصطلاحا سِت یا هماهنگ شود.

۱. شلوار جین جذب
شلوارهای جین جذب هم انواع مختلف و متنوعی دارجذب را می‌توان با کفش‌های زیر پوشید. اگر شلوار جین جذب در کمدتان دارید باید آن را با کفش‌های زیر هماهنگ کنید:

کفش تخت ساده یا اصطلاحا مدل باله‌ای مسطح
صندل‌های بندی ظریف؛
انواع کتانی؛
کفش‌های پاشنه‌میخی(پاشنه‌های بلند و نازک)؛
هر نوع بوت و نیم‌بوتی که می‌توان شلوار را درون آن فرو کرد و پاچه شلوار را داخل آن گذاشت؛
پوشیدن هر نوع چکمه با شلوار جین جذب مناسب است اما بهتر است، پاشنه چکمه توپُر نباشد.
در انتخاب رنگ و مدل هر یک از انواع کفش‌هایی که گفته شد به دنبال نمونه‌هایی باشید که با سلیقه‌تان سازگاری بیشتری دارد. مثلا اگر رنگ‌های شاد را دوست دارید، حتما به سراغ کفش‌های طرح‌دار و رنگی بروید. اصول پوشیدن کفش مناسب با جین چسبان تا حد زیادی شبیه سِت کردن کفش با لگینگ زنانه است.

۲. شلوار جین دَم‌پا گشاد
انتخاب کفش برای شلوار جین دم‌پا گشاد یا همان شلوارهایی که در ناحیه پاچه، ساختاری پهن‌تر دارند و در قسمت ران‌ها، شلوار تنگ‌تر می‌شود هم اصول خاصی دارد. یادتان باشد که از نظر فنی و فشن، مدل کفش انتخابی برای شلوارهایی که به جز ناحیه دم‌پا، بخش‌های دیگر شلوار هم گشاد است از اصولی مشابه پیروی می‌کنند. کفش مناسب برای شلوار جین دم‌پا گشاد یا کاملا گشاد به قرار زیر است:

بوت‌ها و کفش‌های پاشنه‌بلند؛
کفش‌ها و بوت‌هایی با پاشنه پهن و توپُر؛
پوتین‌ها؛
کتانی‌های عادی و لِژدار؛
کفش‌های پاشنه‌بلند با پاشنه‌های پهن و توپُر؛
صندل‌هایی با پاشنه پهن و توپُر.
همان‌طور که می‌بینید، نکته طلایی در انتخاب کفش مناسب برای شلوارهایی با پاچه پهن و گشاد، انتخاب پاشنه‌هایی توپُر است. یعنی کفش‌هایی با پاشته میخی و شکل و شمایلی بسیار ظریف با این نوع از جین، هم‌خوانی ندارند. یادتان باشد که شلوارهای دم‌پا گشاد را به هیچ‌وجه نباید درون نیم‌بوت، بوت و… بگذارید. جلوه استایل‌تان با این کار به شدت اُفت خواهد کرد.

۳. شلوار جین راسته

شلوار جین راسته با انواع مدل کفش هماهنگی دارد. هم می‌توانید آن را با کفش‌های پاشنه‌دار بپوشید و هم صندل یا بوت، کفش‌هایی با پاشنه توپُر و… . با پوشیدن شلوارهای راسته،طیف انتخاب‌ها وسیع است. این شلوارها، هیچ‌گونه انحنای خاصی در نواحی مختلف پا ندارند و از بالا تا پایین به شکلی عادی و راسته روی پا می‌نشینند.

ولی دقت کنید که اگر می‌خواهید در موقعیت جدی شرکت کنید، باید سطح رسمیت استایل‌تان را با انتخاب یک کفش رسمی‌تر افزایش دهید. مثلا به سراغ کفش‌های سنگین تر بروید. کفش‌های تخت وِرنی هم گزینه خوبی هستند. اما اگر استایلی غیررسمی دارید دیگر نباید نگران انتخاب خود باشید. حالا می‌توانید انواع کتانی، صندل، بوت و… را پوشید و تیپی راحت برای خود انتخاب کنید.

۴. شلوارهای مام‌استایل
شلوار جین مام استایل، چند سالی است دوباره به دنیای مُد و فشن بازگشته است. منظور از مام‌استایل، همان شلوارهایی است که دارای کمر و فاق بلند هستند و در ناحیه باسن کمی گشاد می‌شوند و پاچه‌هایی راسته دارند. این شلوارها که به طور کلی، شکلی آزادتر نسبت به شلوار راسته دارند با انواع کفش هماهنگ می‌شوند. فقط کافی است، بدانید که دوست دارید چه کفشی بپوشید. انواع مدل کفش با این شلوار هماهنگ می‌شود. هماهنگ کردن یک شلوار مام‌استایل با کفش پاشنه‌بلند هم ایده جذابی است و در استایل‌تان، تعادل جالبی میان حالت اسپورت- غیررسمی و رسمی ایجاد می‌کند.

۵. شلوارک جین:
شلوارک‌های جین هم از جمله محبوب‌ترین اعضای خانواده جین‌ها هستند. این شلوارک‌ها که معمولا برای مجالس غیررسمی استفاده می‌شوند با کفش‌های تخت، هماهنگی زیادی دارند. برای مثال، استفاده از یک جفت کفش تخت مدل کفش‌های بالِه یا یک عدد صندل گلادیاتوری با آنها بسیار زیبا و شیک خواهد شد. البته اگر دوست دارید که تیپی، اسپورت‌تر و غیررسمی‌تر داشته باشید، استفاده از انواع کتانی ورزشی هم با شلوارک جین گزینه خوبی خواهد بود.

نکات نهایی درباره شلوار جین و انتخاب کفش مناسب:

در انتخاب کفش مناسب برای شلوار جین خود به نکاتی که در بالا گفته شد، توجه کنید. یادتان باشد که اگر کفش مناسبی برای شلوارتان انتخاب نکنید، تیپ و استایل‌تان به شدت تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و ظاهری نامناسب پیدا می‌کنید. برای مثال، فرو کردن دم‌پای گشاد یک شلوار جین در نیم‌بوت یا بوت باعث می‌شود که همه بدانند شما بویی از مُد و فشن نبرده‌اید.
برای انتخاب کفشهایی متناسب با فرم شلوار شما کفش ملی پیشنهادهای خوبی دارد شما می توانید به یکی از شعب کفش ملی در سراسر کشور مراجعه کنید یا یا با مراجعه به فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی shop.mellishoes.ir با یک کلیک ملی‌پوش شوید.

منبع: liveabout

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم