رضا ایرانمنش: هرفصل سال منتظر بودم کفش ملی محصول آن مقطع را عرضه کند

رضا ایرانمنش: هرفصل سال منتظر بودم کفش ملی محصول آن مقطع را عرضه کند

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: در دوران کودکی هر فصل سال که می رسید منتظر بودم که کفش ملی محصول آن فصل را عرضه کند.
رضا ایرانمنش، بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی با بیان اینکه نباید به حمایت از کالای ایرانی تنها به عنوان یک شعار نگاه کرد، گفت: اگرحمایت از کالای ایرانی تنها شعاری باشد که در و دیوار شهر را از آن پر کنیم، قطعا هیچ تاثیرمثبتی در اقتصاد کشور نخواهد داشت، در صورتیکه حمایت از کالای ایرانی باید در سراسر برنامه ریزی ها و رویکردهای مسئولان دیده شود.

وی در این باره توضیح داد: اگر مسئولان و سازمانها خود را به اجرای این اصل متعهد بدانند، رونق کالای ایرانی متصور خواهد بود نه اینکه گاه حتی در افطاری مسئولان خبری از نشان های ایرانی نباشد.

ایرانمنش با بیان اینکه در حمایت از کالای ایرانی باید به فکر جیب مردم هم بود، گفت: مردم به دنبال اجناس با کیفیت و قیمت مناسب هستند و اگر کالای ایرانی این ویژگی ها را داشته باشد کم کم توجه افکار عمومی را به خود جلب خواهد کرد.

تولید کننده ایرانی اعتماد به نفس می خواهد
بازیگرسینما و تلوزیون با نقد این تصور رایج که برخی جنس خارجی را با کیفیت ترمی دانند، گفت: بسیاری از تولید کننده های پوشاک و کفش ایرانی، کالای مرغوب، با دوخت و جنس عالی عرضه می کنند اما بر روی آنها لیبل های خارجی می زنند؛ وقتی علت این کار را جویا می شویم بی علاقگی مردم به کالای ایرانی را مورد اشاره قرار می دهند.

وی با ذکر خاطره ای در این باره گفت: چندی پیش به یکی از فروشگاههای سرویس چوب مراجعه کردم و آنجا مبلمان بسیار با کیفیتی دیدم که فروشنده مدعی بود از ترکیه وارد شده است، مشغول تعریف از کیفیت و طراحی مبل ها بودم که فروشنده ای من را شناخت و گفت راستش را بخواهید همه این مبل ها کار خودمان است و از چوب گرفته تا هر چه در این مبل به کار رفته داخلی است، با تعجب پرسیدم پس چرا وقتی کالای به این خوبی تولید می کنید با افتخار اعلام نمی کنید که وطنی است، او هم همان پاسخ تولید کنندگان پوشاک را به من داد که باید بگوییم این مبل ترک است تا مردم بهتر و مطمئن تر آن را بخرند.

ایرانمنش با بیان اینکه برخی تولیدات بی کیفیت داخلی به اعتماد مشتری لطمه زده است، گفت: در مقابل تولید کننده های بسیار خوبی داریم که تنها به کمی اعتماد به نفس نیاز دارند تا با نام و نشان وطنی محصولشان را عرضه کنند.

از تولید کننده خوب حمایت شود
بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه همانگونه که انتظار داریم درباره تولید نامرغوب سوال و انتقاد شود باید از تولید کننده مسئول حمایت کنیم ،گفت: اکنون کمپینی راه افتاده که مردم کالاهای گران را چه خارجی و داخلی نخرند، تنبیه و بازخواست تولید کننده ای که به اعتماد مردم صدمه می زند ضروری است اما در مقابل باید تولید کننده خوب را تشویق و تبلیغ کنیم، اگر برخی خودرو های ما بی کیفیتند در مقابل کفش ایرانی در سطح دنیا حرف برای گفتن دارد.

مصرف کننده داخلی را تکریم کنیم
بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه خودروهای داخلی در خارج از کشور با استانداردهای بالاتری عرضه می شوند، گفت: این خودروها با قیمت پایین تر و آپشن های بیشتر صادر می شوند اما در داخل ایران حتی از نظر امنیت هم نمی توان به خودروهای صفر کیلومتر اعتماد کرد، در صورتیکه برای حمایت از کالای ایرانی باید مصرف کننده ایرانی را هم تکریم کنیم.

کفش ملی باید ذهنیت گذشته را احیا کند
رضا ایرانمنش با بیان اینکه او و هم نسلانش از کفش ملی خاطرات خوبی دارند، گفت: در کودکی هر فصل سال که از راه می رسید منتظر بودم تا کفش ملی محصول مناسب فصل را عرضه کند و به سراغش بروم، تابستانها به انتظار عرضه صندل های تابستانی بودیم و زمستانها کتونی های ساقدار کفش ملی بسیار خریدار داشت.

وی در ادامه گفت: همه جوره از کفشهای ملی راضی بودم، نه پاهایم در آن بو می گرفت و نه به این راحتی ها خراب می شد.
بازیگر سینما و تلویزیون گفت: امروز هم کفش ملی باید آن ذهنیت را از دوام و جنس خوب در میان مشتریانش احیا کند.

50 بازدید

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم